Hall of Fame

We emphasize participation but also recognize top performing students. Certificates awarded to students in each age group for each language:

  • Certificate of participation
  • Best in school
  • Top ranks in the state
  • Top ranks in the country

Bebras India Challenge: Best in the country - National Rank 1

Aryabhatta Age Group

School Student
Ahmadpura SCH, Talod
Ahem Nadiya
Bindiya Vankar
Dhruvi Vankar
Jalpa Zala
Janvi Nadiya
School Student
Ekya School JPN, Bangalore
Rishikesh Kanakatte Muralimohan
G.D.Goenka Public School, Vasant Kunj, New Delhi
Daanish Hans
Divyam Gupta
Naisha Verma
Khaitan Public School, Ghaziabad
Devika Kathuria
Marygiri Public School, Kochi
Manav Manoj
School of scholars, Atrey Layout, Nagpur
Bhumika Sabale
Walnut School, Fursungi, Pune
Anushka Lambate
Arnav Pirale
Aviral Suhane
Ayushee Bagchi
Parth Pawar
Prem Katekar
Rakshak Rathod
Rishabh Mohite
Rutuja Thorat
Sanskruti Alone
Shivraj Waje
Shurti Shendkar
Vaidehi Dadhich
School Student
DVSM CT, Nidubrolu
Harish Ch
Swetha R

Bhaskara Age Group

School Student
Dr. KalmadiShamarao High School, Aundh, Pune
Apurva Padwal
Deepti Emmi
Sri SriRavishankarVidyaMandir, Pune
Ishita Darade
Symbiosis school, Pune
Chinmay Kale
Sariva Tillu
School Student
Adpodara SCH, Himmatnagar
Dhavalsinh Zala
LaxmanGyanpith Middle School, Ahmedabad
Aadityakumar Selot
Diya Kuria
School Student
Madhav Sadashiv GolwalkarGurujiMadhyamikVidyalaya, Pune
Dorle Shruti
Kulkarni Sanjana
Nachare Nandita
Potbhare Soham
Tapasvi Atharva
School Student
GTW ASHRAM SCHOOL(GIRLS) BOBBILI, Vizianagaram
Bethanapalli Meghana
Marri Keerthi
Muvvala Kamala
Palaki Prameela
Seedarapu Asho

Brahmagupta Age Group

School Student
APSWRS/JC,ARDHAVEEDU, Prakasam
Ranganayakula Pilli
APTWR, Chintoor, East Godavari
K Chandu
K Santosh
S Rohith
T Shivaiah
City Pride School, Nigdi, Pune
Niti Deokar
Walnut School , Shivane, Pune
Swarup Sane
School Student
Laxman Gyanpith Middle School, Ahmedabad
NISHI NAYAK
Sumit Bharwad
Udaybhai Rabari
Yash Vansh
Zeel Chaudhari
School Student
Z.P.P. School, Jaulkekhurd, Khed
Janavi Gawade
Nikita Borhade
Pranali Borhade
School Student
APSWRS/JC,KOPPERLA, Vizianagaram
Avalasingu Jayaraj
Dhanush Kumar Thaddi
Janu Saketi
APSWRS/JC,NELLIMARLA, Vizianagaram
Srivalli Akkivarapu

Mahavira Age Group

School Student
APTWR, Chintoor, East Godavari
B Sandeep
P Adi
P Ramu
City Pride School, Nigdi, Pune
Dev Kulkarni
Mihir Sawai
Ninaad Kotasthane
Delhi Public School, Newtown, Kolkata
Shinjini Mandal
G G International School, Pimpri, Pune
Suhani Bhandari
Orchids The international School, Thane, Mumbai
SOUMYA SINHA
Strawberry Fields High School, Chandigarh
Arhaan Aggarwal

Ramanujam Age Group

School Student
Cochin Refineries School, Kochi
Devika Raj
Delhi Public School, Newtown, Kolkata
Kushal Dey
Ritam Pradhan
Swaraj Sehgal
Strawberry Fields High School, Chandigarh
Guneet Kaur